GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Kaffekoppar 6397487
*
nr 639 7487
Kaffekoppar
7 del, Zebra, Eugen Trost, Gefle
Kondition: 1 del med nagg
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 maj 2010
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/5 20:25:43
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eugen trost gefle kaffegods kaffekopp kaffekoppar kaffeservis kaffeservisdelar svensk keramik svenska keramiker zebra
-
3198 Kaffeservis
Rosenthal, Maria Björnbär, ca 30 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:04
-
4070 Te / kaffekoppar
15 delar, Blå Blom
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:34
*
Kaffekoppar
Kondition: 1 del med nagg
nr 639 7487
Kaffekoppar
7 del, Zebra, Eugen Trost, Gefle
Kondition: 1 del med nagg
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 maj 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/5 20:25:43 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eugen trost gefle kaffegods kaffekopp kaffekoppar kaffeservis kaffeservisdelar svensk keramik svenska keramiker zebra
-
3198 Kaffeservis
Rosenthal, Maria Björnbär, ca 30 del
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:04 -
4070 Te / kaffekoppar
15 delar, Blå Blom
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:34